Književno-lutkarski susret s Jadrankom Čunčić-Bandov

Autor: MILJENKO BOROJEVIĆ, 14. 4. 2011.

U srijedu, 06. travnja 2011., učenici prvih i drugih razreda Osnovne škole Benkovac, zajedno sa svojim učiteljicama i  učiteljem, pogledali su u Multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Benkovac lutkarsku  kolaž  predstavu Šale, trice, zvrndalice   koju im je izvela autorica istoimene knjige i lutkarica Jadranka Čunčić-Bandov.

Poznata spisateljica mnogih dječjih knjiga, čiji se mnogobrojni tekstovi nalaze i u školskim udžbenicima, napisala je sedam knjiga igrokaza za djecu i mlade i većinu tih igrokaza je i sama izvela u lutkarskim predstavama. Jadranka Čunčić - Bandov kao kazališna umjetnica lutki daje glas, oblikuje njezin karakter: izvodi lutkarske predstave, a sklad njenih tekstova igrokaza i lutke stvara jedinstven umjetnički doživljaj.

Učenici su  u dvije predstave imali priliku uživati u dosjetkama njezinih igrokaza, lutkama izrađenim iz najrazličitijih materijala te aktivno sudjelovati u izvođenju predstave. Podjednako su bile oduševljene i njihove učiteljice koje su posebno impresionirane kreativnošću autorice u izradi lutaka.

Anamaria Bačić