Kazalište u gostima: Sijač sreće

Autor: MILJENKO BOROJEVIĆ, 14. 4. 2011.

U srijedu, 06. travnja 2011. godine, školska i Gradska knjižnica Benkovac organizirale su u Multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Benkovac gostovanje Kazališta Svarog i njihove predstave Sijač sreće u izvedbi glumca Dubravka Sidora.

Veselaje to priča o odrastanju ispričana zabavnom glumačkom igrom prema tekstovnom predlošku književnika Božidara Prosenjaka, a uvrštena je i kao lektirno štivo za učenike trećih razreda osnovne škole.

Sijač sreće predstava je jednog glumca, bez i najmanjeg rekvizita, ali to je njezina posebna draž jer u  predstavi aktivno sudjeluje i publika.

Učenici trećih i četvrtih razreda sa oduševljenjem su prihvatili predstavu i uloge partnera izvrsnom glumcu Dubravku Sidoru koji je svojim animiranjem postigao istinsku interaktivnost.

Anamaria Bačić