Sustavno pretraživanje interneta

Autor: MILJENKO BOROJEVIĆ, 17. 3. 2011.

U suradnji informatike i knjižnice za učenike 6d i 6e razreda početkom ožujka je organizirana  korelativna nastava na temu Sustavno pretraživanje interneta.

Svrha nastavnog sata je bila osposobiti učenike za samostalno pronalaženje zadanih informacija uz pomoć mrežnog kataloga.

Učenici su upoznati sa osnovnim pojmovima kao što su katalog, mrežni katalog, UDK, popularno-znanstvena i stručna literatura. Podijeljeni u grupe imali su zadatak sustavno pretražiti mrežni katalog Nacionalne i sveučilišne knjižnice ili Gradske knjižnice Zadar, na osnovi zadanog UDK broja, te iz dobivenih rezultata navesti jednu knjigu.