Bembo i prijatelji protiv mina u Benkovcu

Autor: Anica Marinović, 2. 5. 2016.

Dana 28. travnja 2016.g. u Osnovnoj školi Benkovac, s početkom u 11.00 sati održana je predstava pod nazivom „Bembo i prijatelji protiv mina“, edukacijsko-zabavni kolaž glazbenih, plesnih i glumačkih točaka kroz koje se djeca educiraju o sigurnom ponašanju u blizini minske opasnosti.

Tijekom predstave koja traje oko 40 minuta, u nekim dijelovima sudjelovala je i publika, odnosno djeca koja su oduševljeno pratila točke izvrsnih glumaca,Kristijana Kiki Ugrine (Kikijus Astronomicus) i Slavena Juriše (Bembo), pjevačice Ivanke Mazurkijević (Ivanka Štrebsa) te plesačice Ivane Pavlović (Zuz).

Predstavu je pratilo oko 220 učenika nižih razreda OŠ Benkovac i područnih škola Pristeg, Nadin, Smilčić, Korlat, Bruška, Buković, Popovići, Lisičić, Perušić i Podlug, predstavnici Županije zadarske, PU zadarske, PP Benkovac, Grada Benkovca, ravnatelj OŠ Benkovac te profesori i ostali djelatnici škola.

Na kraju programa, ispred škole svoje su aktivnosti i opremu predstavili i djelatnici Hrvatskog centra za razminiranje iz Siska, koji su zajedno s policijskim službenicima za protueksplozijsku zaštitu PU zadarske informirali djecu i građane o opasnostima od zaostalih minsko-eksplozivnih sredstava kako bi se što veći broj ljudi senzibilizirao o ovoj problematici.

Naime, sukladno Planu aktivnosti Vijeća za prevenciju kriminaliteta na području Zadarske županije, usvojenom na Trećoj sjednici Vijeća, dana 20. listopada 2015.godine, predviđeno da se u Benkovcu održi predstava pod nazivom „Bembo i prijatelji protiv mina“, a što je podržao i Grad Benkovac.

Izvor: www.policija.hr