Osnovci Benkovca najbolji u futsalu

Autor: Anica Marinović, 29. 2. 2016.

Izvor:www.antenazadar.hr

Na finalu županijskog prvenstva osnovnih škola malonogometna momčad OŠ Benkovac bila je najbolja, a turnir se održao u sportskoj dvorani OŠ Zadarski otoci. Nakon što su završena gradska i izvangradska prvenstava, na završni turnir plasirali su se škole Šime Budinić, Stjepan Radić iz Bibinja, Benkovac i Biograd. U polufinalu Stjepan Radić je tek nakon miroljubivih 1:1 u ruletu šesteraca prošao u finale, a Benkovčani su u finale prošli preko Biograda pobijedivši ih 2:1.

U susretu za treće mjesto nakon 1:1 odlučivali su šesterci gdje su učenici Šime Budinića bili uspješniji od Biograda.

U finalu se vodila ravnopravna borba no u drugom poluvremenu nakon prvog primljenog gola igra Bibinjaca jednostavno je „stala“ dok su razigrani Benkovčani postigli još tri gola za konačnih 4:0 i trijumfirali među svim škola. Ova pobjeda ih je odvela na poluzavršni turnir Prvenstva Hrvatske, odnosno prvenstva regije jug koji će se održati 10. ožujka u Zadru.

Finale: Stjepan Radić – Benkovac 0:4.

Susret za 3. mjesto: Šime Budinić – Biograd 1:1 (na šesterce 4:2).

Rezultati – polufinale: Šime Budinić – Stjepan Radić 1:1 (na šesterce 3:4), Benkovac – Biograd 2:1.

Konačni redosljed:

BENKOVAC, a igrali su: Baturina, Pejić, Bašić, Djeveljekaj, Klarica, Filipović, Jurica, Gašpar, N. Katuša, Kuman, Jurjevi, Grgić, Dujić, A. Katuša. Voditelj: Ivan Kolačko.
STJEPAN RADIĆ, a igrali su: R. Delija, I. Delija, A. Šimunić, D. Šimunić, Osmančević, Bugarija, Gambiraža, G. Režan, R. Režan, Lisica, Karaban, R. Šimunić, Čojder. Voditelj: Anđelko Zebić.
ŠIME BUDINIĆ,a igrali su: Hajnc, Šarić, Sorić, Bukvić, Surić, V. Peričić, L. Peričić, Škara, Jukić, Bulić, Patrk. Voditelj: Zlatko Lončar.
BIOGRAD: Serdarević, Mršić, M. Katuša, N. Katuša, R. Šarić, Kovačević, Golem, M. Šarić, Lukačić, Barišić, Deur, Bobanović. Voditelj: Danijel Torbarina.

Izvor:www.antenazadar.hr