Trećaši se predstavili izložbom Iskrice 3

Autor: Anica Marinović, 17. 2. 2016.

U ponedjeljak, 15.veljače 2016. godine u Galeriji Gradske knjižnice Benkovac otvorena je skupna izložba likovnih radova Iskrice 3 učenika 3a, 3b, i 3c razreda Osnovne škole Benkovac u organizaciji Gradske knjižnice Benkovac i OŠ Benkovac, a pod pokroviteljstvom Zadarske županije i Grada Benkovca, te medijskim promotorima Zadarskim listom i Radio Benkovcem.

Skupna izložba likovnih radova na jednom mjestu prezentirala je likovni stvaralački rad učenika pod stručnim vodstvom učiteljica Marine Babić, Asje Blaslov i Slavice Mijić. Gosti izložbe bili su brojni roditelji, prijatelji i učenici 5a razreda. Svojim radovima predstavilo se 60 učenika u različitim likovnim tehnikama, a motivi radova su zaista raznovrsni od kolaža, pejzaža, ljepote zavičaja, dječjeg likovnog svijeta nastalog kroz školsku godinu.
Održavanje skupnih izložbi učenika osnovnih škola je zajednička suradnja škole i knjižnice s ciljem poticanja učenika u njihovom likovnom izričaju i prepoznavanju likovnosti od najmlađih osnovnoškolskih dana, te prezentiranja njihovog rada široj javnosti i naravno prijateljima. Osim što lijepo slikaju i likovno se izražavaju učenici su izrazili i svoj talent u pjesništvu, recitaciji, glumi, drami i igrokazima. Za svoj nastup nagrađeni su velikim pljeskom, a nakon otvorenja izložbe djeca su imala intervju na Radio Benkovcu koji su odradili vrlo profesionalno.

FOTOGRAFIJE

Izvor:www.benkovac.hr