SHEMA ŠKOLSKOG VOĆA

Autor: Anica Marinović, 21. 11. 2013.

Projekt Shema školskog voća  provodi  se tijekom ove školske godine u OŠ Benkovac. Po odluci Republike Hrvatske i  principima Europske unije  iz Područnog ureda poljoprivredne savjetodavne službe  posjetio nas je gospodin Zvonimir Vlatković, dipl. inž. agr. te održao  predavanje  kao mjeru koja bi trebala pridonijeti povećanju potrošnje voća i povrća kod djece u nižim razredima osnovne škole. Promovirao  je zdrave prehrambene navike s ciljem povećanja udjela voća i povrća u svakodnevnoj prehrani kako bi se spriječila debljina i bolesti uzrokovane neadekvatnom prehranom u dječjoj dobi.

Shema školskog voća projekt je koji je namijenjen učenicima od 1. do 4. razreda osnovne škole kojih je u Republici Hrvatskoj više od 160 000. Zanimljiva je informacija da je u 24 države članice Europske unije uključeno oko 9 milijuna djece predškolskog i školskog uzrasta.

Škole i učenici koji će sudjelovati u Shemi školskog voća najmanje jednom tjedno besplatno će dobivati mandarine, jabuke, kruške, šljive, breskve, nektarine, trešnje, jagode, rajčice ili mrkve.

Izvor: www.skole.hr