MATEA ČERINA OSVOJILA DVA ZLATA NA ERSTE PLAVOJ LIGI U ZAGREBU

Autor: Anica Marinović, 5. 9. 2013.

U sklopu 63. Međunarodnog memorijalnog Hanžekovićevog atletskog mitinga u Zagrebu održana je i Erste plava liga u kojoj se natjecalo 480 natjecatelja od 4. do 7. razreda iz cijele Hrvatske. Boje Zadarske županije uspješno  je branilo 6 učenika Osnovne škole Benkovac : Matea Čerina ( 4.razred -60 metara i skok u dalj), Marta Dražina (5. razred- skok u dalj i 60 metara), Marina Mišura (7.razred -60 metara), Luka Knez (6.razred-60 metara), Nikola Katuša (6.razred-skok u dalj) i Ivan Bobić (7.razred-600 metara).

Matea Čerina je osvojila dvije zlatne medalje, u utrci na 60 metara i u skoku u dalj, čime je postala najuspješnija atletičarka u Erste plavoj ligi.

Bravo Matea!

Poslije Erste plave lige naši atletičari imali su prigodu upoznati najveće svjetske atletske zvijezde. Sandra Perković, David Oliver, Justin Gatlin, Blanka Vlašić i drugi slikali su se i dijelili autograme najmlađim atletičarima, kojima će ovo biti nezaboravan doživljaj.

Izvijestio: Dario Ivković, učitelj