Izložba EKO PROIZVODA PŠ Pristeg

Autor: Anica Marinović, 19. 6. 2013.

Zadnjeg dana nastave učenici PŠ Pristeg pod vodstvom prof. biologije i kemije Živane Vranjić Brkljača izložili su svoje   EKO PROIZVODE ispred škole.

Izložba proizvoda bila je dostupna i za vanjske posjetitelje.

Cilj izložbe je razvijanje svijesti učenika prema prirodnim proizvodima i razvijanje ekonomičnosti tj. kako sami napraviti prirodne eko kreme, losione i čajeve koje su učenici usvajali tijekom godine od svoje mentorice bez kemijskih dodataka za pojedine namjene.

Cilj je razvijanje svijesti o očuvanju ljudskog zdravlja od kemijskih sredstava koje preko kože unosimo u svoje tijelo, a da toga nismo toliko ni svjesni.

Često se zapitamo zašto tako mladi ljudi obolijevaju od leukemije, raka kože, raznih alergija itd., a nismo ni pomislili da je jedan od glavnih uzroka upravo u onome što unosimo u svoje tijelo.

Svi proizvodi su napravljeni od aromatičnih i ljekovitih biljnih vrsta iz našeg školskog vrta u Pristegu kojeg brižno održavamo i ubiremo plodove našeg truda.

Iznosimo popis nekih EKO PROIZVODA iz našeg kataloga i namjene:

KREMA OD RUZMARINA I LAVANDE

Namjena: kod glavobolja, dišnih tegoba, stresa, zaštita od sunca, poboljšava cirkulaciju i opušta mišiće.

KREMA OD SMILJA

Namjena: otklanja akne, ožiljke na koži lica i tijela, regulira lučenje masnoće, pomlađuje kožu.

KREMA OD GAVEZA

Namjena: otklanja upalne procese zglobova, prehranjuje zglobnu hrskavicu i omogućuje bolju pokretivost.

KREMA OD NEVENA

Namjena: za opekline, otklanja crvenilo i kožne alergije.

KREMA OD MASLAČKA

Namjena: za vanjske i unutarnje hemeroide.

VODICA ZA LICE OD RUŽA

Namjena: za masnu kožu lica sklonu aknama.

ČAJ OD ARONIJE

Namjena: sprečava nastanak degenerativnih stanica u tijelu, izlučuje teške metale, otklanja umor i pospanost…

ČAJ OD POLJSKE PRESLICE

Namjena: regulira rad štitne žlijezde, izlučuje suvišnu vodu iz tijela, posebno oko zglobova, otklanja bubrežni pijesak i rastvara bubrežne kamence, rastvara sve štetno iz tijela (bakterijske, virusne upale i zloćudne stanice iz tijela)..

ČAJ OD MENTE

Namjena: za opuštanje, uspavljivanje i otklanjanje mučnine.

ČAJ OD CRNOG SLJEZA

Namjena: otklanja respiratorne tegobe – podražajni kašalj i promuklost.

ČAJ OD SMILJA

Namjena: regulira acido-baznu pH vrijednost u želudcu, kod gastritista itd..

ČAJ OD LAVANDE

Namjena: opušta tijelo i pomaže kod probavnih smetnji.

ČAJ OD KOPRIVE

Namjena: kod anemije, jača krv i imunološki sustav.

LOSION ZA KOSU OD KOPRIVE

Namjena: poboljšava rast i regulira lučenje sebuma masnih stanica potkožnog tkiva