Međunarodni dan nedužne djece žrtava agresije

Autor: Anica Marinović, 4. 6. 2013.

Međunarodni dan nedužne djece žrtava agresije, obilježava se 04. lipnja kako bismo se podsjetili da mnoga djeca pate zbog različitih vidova zlostavljanja. Taj dan također naglašava važnost zaštite prava djece i međunarodne borbe protiv nasilja nad djecom.

Ujedinjeni narodi su, zgroženi brojem nevinih dječjih žrtava u Palestini i Libanonu, 19. kolovoza 1983. godine proglasili 04. lipnja Međunarodnim danom nedužne djece žrtava agresije.

U sklopu dodatne nastave iz povijesti te pod mentorstvom profesorice povijesti Željke Šimunić učenici 7.c razreda (Natali Joković, Marijo Joković, Ante Ušljebrka, Branimir Šuto,Marko Joković) i Klara Klarica, 7.a izradili su plakat na temu „Rat i djeca“.