Državni projekt "Oskar na putu po RH" u PŠ Lisičić

Autor: KRISTINA PEŠUT, 31. 5. 2013.

Područna škola Lisičić imala je čast biti domaćin državnog projekta „Oskar na putu po RH“ od  9.-16. svibnja 2013., kao jedina škola u Zadarskoj županiji.

Idejna je začetnica projekta koji je pokrenut šk. god. 2012./2013. učiteljica RN Marica Jurec iz Područne škole Cerić u Vukovarsko-srijemskoj županiji.

Projekt ima za cilj potaknuti suradnju među učenicima i učiteljicama diljem RH, upoznavanje drugih dijelova naše domovine, osposobljavanje učenika za cjeloživotno učenje, komunikaciju i suradnju s drugima, usporedbu života vlastitog mjesta i sredine s ostalim dijelovima Hrvatske te prepoznavanje uloge pojedinca u očuvanju prirodne i kulturne baštine u zavičaju i domovini.

Ponosni smo što smo bili dio ovog zanimljivog projekta te što smo naučili mnogo o drugim krajevima naše domovine, a pritom se dobro zabavili kroz igru i učenje.

Naše druženje s Oskarom pogledajte na stranicama.....