Predstavljanje monografije

Autor: Anica Marinović, 21. 5. 2013.

Učenici 7. i 8. razreda u sklopu nastave povijesti te pod vodstvom prof. povijesti Marine Čačić i Željke Šimunić, posjetili su Gradsku knjižnicu Benkovac gdje su nazočili predstavljanju monografije 4. Gardijske brigade. Predstavljanje  ove monografije u  Benkovcu   poklapa se i s proslavom 22. obljetnice od osnutka 4.Gardijske.

Izdavač monografije je Ministarstvo obrane RH i Glavni stožer Oružanih snaga Republike Hrvatske. Riječ je o prvoj u nizu ekskluzivnih monografija o gardijskim brigadama Hrvatske vojske. Četvrta gardijska brigada Hrvatske vojske "Pauci" ispisala je jednu od najsvjetlijih stranica najnovije hrvatske povijesti, onu iz Domovinskog rata, a ekskluzivna monografija po prvi put opširno i u cijelosti obrađuje njezin ratni put u Domovinskom ratu. Osnovna škola Benkovac dobila je na dar predstavljenu monografiju.