20. državno natjecanje iz geografije Varaždin, 8. – 10. svibnja 2013.

Autor: Anica Marinović, 14. 5. 2013.

Učenica naše škole osvojila je 8.mjesto.

Domaćin ovogodišnjeg jubilarnog natjecanja bila je Druga gimnazija Varaždin.

Pravo sudjelovanja na državnom Natjecanju ostvarilo je 127 učenika osnovnih i srednjih škola, a pratilo ih je i pripremalo 104 mentora. Učenici su se natjecali u osam kategorija, od 5. do 8. razreda osnovne škole te od 1. do 4. razreda srednje škole, a u svakoj kategoriji natjecalo se 16 učenika. Na državno Natjecanje pozvani su učenici koji su pokazali najbolje znanje na školskom, odnosno županijskom natjecanju u svojoj kategoriji i njihovi mentori pa tako i učenica 8. D razreda naše škole Antonija Tržić ( mentor Dubravka Zrilić).

U natjecateljskom dijelu učenicu su pisali test i izvodili praktičan rad pred članovima državnog povjerenstva, a za to vrijeme za mentore su organizirana stručna predavanja. Dok je državno povjerenstvo ispravljalo testove, učenici i mentori posjetili su Ludbreg i Varaždinske Toplice te obišli Varaždin. Cilj je stručnog terenskog izleta upoznavanje  prirodno-geografskih i društveno-geografskih obilježja županije u kojoj se održava natjecanje.

Učenica naše škole osvojila je 8.mjesto.

Natjecanje je svečano zatvoreno podjelom priznanja, zahvalnica i pohvalnica učenicima i njihovim mentorima.

fotografije....