SMOTRA TRADICIJSKE BAŠTINE U OŠ BENKOVAC

Autor: Anica Marinović, 6. 5. 2013.

Dana 25. travnja 2013. godine OŠ Benkovac bila je domaćin dvanaeste Smotre tradicijske baštine osnovnih i srednjih škola Zadarske županije. Vesela i raspjevana povorka prošla je ulicama Grada Benkovca i uputila se prema Kaštel Benkoviću gdje se predstavilo bogatstvo tradicijske baštine.

Smotru je svečano otvorio pjevački zbor SŠ kneza Branimira Benkovac s himnom Lijep naša domovino. Poslije prekrasne izvedbe sve prisutne pozdravili su ravnateljica OŠ Benkovac Sanja Golem i gradonačelnik Benkovca Branko Kutija, a Smotru je svečano otvorenom proglasila Renata Vuksan, zamjenica pročelnika za društvene djelatnosti Zadarske županije.

OŠ dr. Jure Turića i Gimnazija Gospić.

Foklorna skupina Degenija i tamburaši Gimnazije Gospić.

OŠ Benkovac, KUD Branimir Djevojačko benkovačko kolo.

Redom su održani nastupi foklornih i glazbenih skupina, a svoje umječe pokazali su učenici iz OŠ Jurja Barakovića Ražanac, OŠ Novigrad, OŠ Sukošan, OŠ Vladimira Nazora Neviđane, OŠ Vladimira Nazora Škabrnja, OŠ Starigrad i OŠ Petar Lorini Sali.

Na kraju rasplesanog i raspjevanog dana održano je predavanje i pokazna radionica na temu Vunom do odjevnog predmeta – čuvajmo svoju baštinu. O muzeju, baštini i turizmu govorio je Marin Ćurković, ravnatelj Zavičajnog muzeja Benkovac dok je Ksenija Čirjak predsjednica KUD-a Branimir Benkovac prezentirala filcanje vune.

Izvjestie: Natali Joković, 7.c i Karla Tepša, 7.c

FOTOGRAFIJE...1. dio