Zelena čistka

Autor: Anica Marinović, 6. 5. 2013.

KAD SE MALE RUKE SLOŽE, SVE SE MOŽE!

U Benkovcu 29. travnja 2013.g. održana je akcija čišćenja naše stare utvrde Kaštel Benković. Učenici šestih razreda OŠ Benkovac u pratnji profesorica Anite Talapke-Berghaus i Ivanke Budić –Kralj pomogli su da Kaštel bude ljepši i čišći. Učenicima nije bilo teško sudjelovati u ovoj akciji. Sigurno im se dopalo i to što su bili oslobođeni nastave dva školska sata. U sakupljanju smeća djeca su pronašla i stare kovanice iz vremena Jugoslavije, te ih odlučili odnijeti profesorici povijesti na razmatranje. Fascinirala ih je povijest Kaštela. Vreće su se napunile smećem, osmijeh je izašao na naša lica, a Kaštel je zablistao. Uloženo je puno truda, ali je obavljen i dobar posao. Svi su zadovoljni, a što je najbitnije zabavili smo se i nešto novo naučili. Učenici, profesorice i mi novinarke složili smo se da bi bilo dobro organizirati još ovakvih akcija u Benkovcu. Pozivamo vas na druženje i iduće godine u akciji „Učinimo da Benkovac procvjeta!“

Izvjestile: Katarina Pavlović, 8.e i Stela Borojević, 8.e.

FOTOGRAFIJE