Besplatna video predavanja za sve željne znanja

Autor: Anica Marinović, 19. 4. 2013.

Toni Milun profesor je matematike na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu. No on je i veseli internetski profesor jer lekcije snima kamerom i stavlja na internet. I upravo zbog besplatne pomoći tisućama učenika i studenata dobio je nagradu Ponos Hrvatske.

Portal "Where math is fun" nastao je na inicijativu studenta kojem se svidio pristupačan način na koji njegov profesor Toni Milun predaje matematiku. Samom projektu veselog profesora ubrzo su se pridružili i drugi profesori te volonteri među kojima je i naša učiteljica matematike Josipa Rudić koja svojim entuzijazmom i idejama pridonosi razvoju projekta. Što nam je sama učiteljica izjavila o projektu:

„Početkom 2012. godine sam stupila u kontakt sa profesorom matematike i fizike Tonijem Milunom koji je započeo sa super projektom Where maths is fun. Toni mi je ponudio da snimimo zajedno video kojim bi se mogli poučavati matematički sadržaji. Spontano se razvila ideja da ja počnem snimati za osnovnu školu i tako je u travnju 2013. godine dovršen 5. razred. Krenula sam sa snimanjem gradiva za 6.razred a od sljedeće školske godine snimit će se 7. i 8. razred. Guštam u tome iskreno se nadajući da će ovi video uradci pomoći učenicima u savladavanju matematičkog gradiva.“

Na ovom linku možete vidjeti video uradak učiteljice Rudić kako se sa osmašima OŠ Benkovac priprema za ispit znanja.

www.tonimilun.com