NAJAVA-Smotra tradicijske baštine OŠ i SŠ Zadarske županije

Autor: Anica Marinović, 10. 4. 2013.

U organizaciji Zadarske županije u našoj školi će se 25. travnja održati Smotra tradicijske kulturne baštine, a inicijator manifestacije je Upravni odjel za društvene djelatnosti Zadarske županije. Smotra tradicijske kulturne baštine održava se već 12. godinu za redom u cilju očuvanja kulturne baštine. Premda je glavni akcent Smotre na glazbi i plesu, odnosno glazbenom izričaju, prezentiraju se i stari obrti od strane učenika i starijih zanatlija.

Svake godine domaćin je jedna od osnovnih škola, a ove godine to je OŠ Benkovac.

Kulturna baština, materijalna i nematerijalna, zajedničko je bogatstvo čovječanstva u svojoj raznolikosti i posebnosti, a njena zaštita jedan je od važnih čimbenika za prepoznavanje kulturnog identiteta.

Povijest Benkovca

Izvor:www.benkovac.hr