PRVI POSJET ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Autor: Anica Marinović, 5. 11. 2012.

U našoj školi Mjesec hrvatske knjige (od 15. listopada do 15. studenoga) je nezamisliv bez posjeta učenika prvih razreda školskoj knjižnici

Tako je bilo i ove školske godine, učenici prvih razreda (1.a, 1.b, 1.c i 1.d) zajedno sa svojim učiteljima, po prvi put posjetili su našu školsku knjižnicu. Prvašići su upoznati s prostorom i sadržajem knjižnice, načinom posuđivanja knjiga, važnosti čuvanja knjiga i s vraćanjem knjiga na vrijeme, o razlici između knjižare i knjižnice.

Na samom početku su ih iznenadile učenice osmih razreda ( mladi knjižničari), koji su izveli igrokaz pod nazivom „Od korica do polica“, a koji govori o svemu onom što knjige vole, a što je najvažnije, o onome što ne vole da im se čini .

Nakon što su se upisali i postali novi članovi školske knjižnice, odabrali su slikovnicu i veselo se oprostili sa knjižničarkom do idućeg susreta.

Kako nam je bilo u školskoj knjižnici pogledajte u foto-galeriji