RADIONICA: „Reciklirajmo i stvarajmo“

Autor: MILJENKO BOROJEVIĆ, 24. 4. 2012.

U povodu obilježavanja Dana planete Zemlje u školskoj knjižnici održana je kreativna radionica „Reciklirajmo i stvarajmo“. Uz pomoć knjižničarke i prof. Željke Ušljebrke učenici 6.b i 6.d razreda izrađivali su zanimljive oblike riba koristeći se uništenim,odbačenim i starim kompakt diskovima (CD-a i DVD-a).

U veseloj i razigranoj atmosferi dva školska sata proveli smo ugodno i poučno. Učenici su upoznali značaj očuvanja okoliša i recikliranja, uvidjeli su sami kako recikliranje može biti zanimljivo i zabavno.

Mali knjižničari obilježili su Dan planeta Zemlje izradom panoa, istakli su zanimljivosti vezane za naš planet te ispisali lijepe poruke o važnosti očuvanja te brige o Zemlji.

Slike iz školske knjižnice možete vidjeti u galeriji.