Sportski uspjesi naših učenica

Autor: Anica Marinović, 28. 6. 2021.

U protekla dva tjedna naše atletičarke nastupile su na prvenstvima Hrvatske u Čakovcu i Varaždinu.
Najuspješnija je bila Marta Marinović koja je na dva prvenstva dva puta bila prvakinja Hrvatske.
Prvo je u Čakovcu osvojila zlato u štafeti 4 x 60 metara zajedno sa Mihaelom Šunić, Majom Bačić i Korinom Ćusom u kategoriji mlađih kadetkinja. Sve četiri su učenice naše škole, Marta i Mihaela su šestašice a Maja i Korina sedmašice.
Marta je osvojila još i srebro u skoku u dalj i broncu u utrci na 200 metara.
Pravo čudo se dogodilo u Varaždinu na prvenstvu Hrvatske za mlađe juniorke kada je Marta trčala štafetu u četiri godine starijoj konkurenciji zajedno sa Mateom Čerinom, Barbarom Pešut i Nikom Gašpar.
Benkovačka štafeta 4 x 100 metara osvojila je zlato i postale su prvakinje Hrvatske u jakoj konkurenciji renomiranih hrvatskih klubova.
Sara Stijepić osvojila je srebro i titulu viceprvakinje Hrvatske u kadetskoj štafeti 4 x 100 metara zajedno sa Mihaelom Nimac, Valentinom Šimunac i Nikom Gašpar.
Naša bivša učenica Matea Čerina osvojila je i zlato u utrci na 100 metara. Prije toga nastupila je za seniorsku reprezentaciju Hrvatske u Bugarskoj i juniorsku reprezentaciju u Turskoj gdje je postala prvakinja Balkana u štafeti 4 x 100 metara sa novim hrvatskim rekordom. Možemo s ponosom reći da naša škola ima seniorsku reprezentativku Hrvatske u našem najtrofejnijem sportu na Olimpijskim igrama! 🇭🇷
Čestitamo našim atletičarkama na uspješnom nastupu na prvenstvima Hrvatske, ponosni smo na njih!