Poštovani roditelji,

prema odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja, a temeljem Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu školu za školsku 2024./2025. godinu svim učenicima u osnovnoj školi bit će osigurani besplatni udžbenici za obvezne i izborne predmete, nabavlja ih škola sredstvima iz Državnog proračuna.

Nabavu ostalih dodatnih i pomoćnih nastavnih sredstava(radne bilježnice, zbirke zadataka, likovne mape)za školsku godinu 2024./2025. financira Grad Benkovac, nabavlja škola,za sve učenike osnovne škole. Kompletirani udžbenici i dodatni/drugi obrazovni materijali (radne bilježnice, zbirke i likovne mape) preuzet će učenici na početku iduće školske godine    .

S obzirom da sva djeca dobivaju besplatno sav nastavni materijal, molim da se svi odgovorno odnose i čuvaju dobivene udžbenike.