Događajnica

Slikovnice darovane pedijatrijskoj ordinaciji

Autor: Anica Marinović, 23. 4. 2015.

Gradska knjižnica Benkovac i OŠ Benkovac darovali su pedijatrijsku ordinaciju Doma zdravlja Benkovac slikovnicama, prikupljenim u akciji „Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđa srca obraduj!".

Zajednička akcija Gradske knjižnice Benkovac, Osnovne škole Benkovac i Dječjeg vrtića Bubamara pokrenuta je povodom Međunarodnog dana darivanja knjiga, volonterskog projekta kojim se kod djece želi pobuditi ljubav prema čitanju i darivanju.

Slikovnice prikupljene u prostoru DV Bubamara raspoređene su po vrtićkim skupinama, a one prikupljene u prostoru GK Benkovac i OŠ Benkovac preuzela je Dubravka Kordić, dr.med, pedijatrica i Angela Marinović, medicinska sestra pedijatrijske ordinacije u Benkovcu.

Zahvaljujemo svoj djeci koja su ovu akciju učinila uspješnom, darujući knjigu učinili smo prvi korak prema cilju, da omogućimo svakom djetetu da zavoli knjigu i s njom krene kroz život.

Djeca djeci daruju - neka priče i bajke svijetom caruju, jer: Knjiga je vrjednija od svih spomenika ukrašenih slikama, reljefom i duborezom, jer ona sama gradi spomenike u srcu onoga koji je čita (egipatski zapis).