Događajnica

NATJECANJE U INTERPRETATIVNOM ČITANJU

Autor: Anica Marinović, 10. 3. 2015.

U sklopu manifestacija Zadar čita 2015. organizira se županijsko natjecanje u interpretativnom čitanju. Osnovna škola Benkovac i Gradska knjižnica Benkovac, zajedničkim programom, održale su 6. ožujka 2015. školsku razinu natjecanja u interpretativnom čitanju. Učenica 6.e razreda Tereza Mikulić bila je najuspješnija u čitanju i uspješno se plasirala na županijsku razinu natjecanja koja će se održati u Gradskoj knjižnici Zadar 24. ožujka 2015.

U organizaciji školske knjižnice OŠ Benkovac i GK Benkovac na školskom natjecanju sudjelovalo je 11 učenica (6. i 7. razreda): Kristina Kutija, Josipa Čačić, Petra Marinović, Laura Franjkić, Ana Marija Šuto, Matea Jelić, Tereza Mikulić, Ivanela Petrović, Anđela Grgić, Mirta Volarević i Antonija Bobić.

Tema ovogodišnjeg natjecanja je putovanje, učenice su predstavljale knjigu koju su odabrale, a potom je slijedilo čitanje odabranog ulomka, tekstovi su uglavnom ulomci iz poznatih dječjih romana i putopisa koji su isključivo vezani za temu putovanja.

U prosudbenoj komisiji sjedile su profesorice hrvatskog jezika i književnosti Dunja Gusić i Ana Vulelija te pedagoginja OŠ Benkovac Marija Pavlaković. Pregledavajući ocjene nakon natjecanja ustanovilo se da su razlike male i radilo se tek o nijansama. Na temelju upisanih ocjena odredile su se tri najbolje interpretatorice. Tako je za osvojeno prvo mjesto Tereza Mikulić, 6.e dobila pohvalnicu i knjigu – dar Gradske knjižnice Benkovac, drugo mjesto s pohvalnicom pripalo je Mirti Volarević, 7.a, a treće Petri Marinović, 6.c. Za osvojena prva tri mjesta GK Benkovac darovala je učenice jednogodišnjim besplatnim članstvom, dok su ostalim natjecateljicama podijeljene zahvalnice.

Zahvaljujemo se svim učenicama koje su sudjelovale na natjecanju, bile ste divne, predane i ozbiljne u svom radu. Zahvaljujemo prosudbenoj komisiji na dobroj volji i predanom ocjenjivanju te GK Benkovac na suorganizaciji.