Događajnica

Lektirni kviz

Autor: Anica Marinović, 12. 3. 2013.

Da nastavni sat može biti zanimljiv dokazali smo suradnjom školske knjižnice i učenika 4.b razreda s učiteljicom Asjom Blaslov. Nakon pročitane lektire „Emil i detektivi“ Ericha Kästnera, učenici su svoje znanje provjerili kroz kviz.

Učenici podijeljeni u grupe izabrali su svog predstavnika, najbrži i najpažljiviji odnijeli su pobjedu. Nakon odigranog kviza zabavili smo se ispunjavanjem križaljke. Kviz i križaljku osmislila je i izradila školska knjižničarka s ciljem poticanja učenika na čitanje.

„Knjige su naše najtiše i najvjernije prijateljice, najlakše je doći do njih, daju najmudrije savjete i najstrpljivije su učiteljice.“ (Charles W. Eliot)