Petaši na izletu

Autor: Kristina Peraić, 22. 5. 2018.

U novom sastavu i pod novim vodstvom učenici petih razreda 10.5. išli su na cjelodnevni izlet. Posjetili su Ivaninu kuću bajki, svijet Ivane Brlić-Mažuranić u kojemu se pripovijedaju priče iz Ivaninih djela i zgode iz njezina života. Učenici nisu mogli sakriti oduševljenje tim čarobnim mjestom. Nakon Ogulina posjetili su Krasno, uz trenutke za molitvu, pronašli su i malo vremena za uživanje u prirodi. Krasno je izvrsna lokacija i za posjet okolnim slikovitim selima i mjestima. Vidjeli su i ličko mjestašce, Kuterevo poznato po svjetski jedinstvenom utočištu za medvjede. Nalazi se u idiličnom kraju, u blizini nekoliko hrvatskih bisera, Plitvičkih jezera, nacionalnog parka Sjeverni Velebit i grada Senja. I za kraj posjet Memorijalnom centru "Nikola Tesla" u Smiljanu. Tamo su saznali sve o velikom izumitelju, elektrotehničaru i fizičaru Nikoli Tesli. Pomalo umorni ali zadovoljni i puni dojmova vratili su se sa izleta.