« Svibanj 2018 »

Autor: Kristina Peraić, 16. 4. 2018.

U Osnovnoj školi Meterize u Šibeniku, održano je Međužupanijsko natjecanje Crvenog križa. Sudjelovalo je deset ekipa iz Šibensko-kninske i Zadarske županije. Sedam ekipa iz osnovne škole, tri ekipe srednjih škola koje su zapravo podijeljene u kategorije pomladak i mladež. Na natjecanju su sudjelovali naši učenici iz 7.a i 8.b razreda i osvojili treće mjesto.

Cilj ovog natjecanja je promoviranje rada Crvenog križa, naučiti djecu humanosti, nesebičnosti i ono najvažnije, da nauče pomagati jedni drugima. Praktični dio djecu uči znanju iz prve pomoći koje je jako bitno jer smo svjedoci sve više nesreća na biciklima, motorima, u automobilima. Onaj tko nauči prvu pomoć može je znati i pružiti istaknula je Tonka Mikulandra, ravnateljica gradskog društva Crvenog križa Šibenik.