POPIS UDŽBENIKA

Popis udžbenika za šk. god.

2018./2019.

« Listopad 2018 »

Eksperimentalni program „Škola za život”
Autor: Kristina Peraić, 26. 3. 2018.

Provođenje eksperimentalnoga programa „Škola za život“ je prvi korak prema ostvarenju cilja Cjelovite kurikularne reforme zbog uspostavljanja usklađenoga i učinkovitoga sustava odgoja i obrazovanja koji odgovara zahtjevima modernog i za život potrebnog obrazovanja.

U skladu s određenjem Nacionalnoga okvirnog kurikuluma (2011.) i Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije naglašena je usmjerenost odgoja i obrazovanja prema razvoju generičkih kompetencija.

Eksperimentom će se ispitati novi kurikulumi, različiti oblici rada i metode poučavanja, različita nastavna sredstva. Eksperimentalni program provest će se u 1. i 5. razredu osnovne škole u svim nastavnim predmetima, u 7. razredu osnovne škole u Biologiji, Kemiji i Fizici, u 1. razredu gimnazija u svim nastavnim predmetima te u 1. razredu strukovnih škola s četverogodišnjim programima u općeobrazovnim predmetima.

Eksperimentalni program uključuje i primjenu različitih oblika materijala za učenje i poučavanje, provodit će se u 3 – 5 % osnovnih i srednjih škola s gimnazijskim i strukovnim četverogodišnjim programima u Republici Hrvatskoj.

OŠ Benkovac se prijavila u ovaj eksperimentalni program, te se našla na popisu kao jedna od škola koja će sudjelovati u tome. Prilikom toga smo imali čast upoznati i ugostiti u našoj školi državnu tajnicu prof. dr. sc. Branku Ramljak.

Više o eksperimentalnom programu „Škola za život” možete pročitati OVDJE.

Eksperimentalni program „Škola za život”
Autor: Kristina Peraić, 26. 3. 2018.

Više o eksperimentalnom programu „Škola za život” možete pročitati OVDJE.