« Svibanj 2018 »

Autor: Kristina Peraić, 2. 11. 2017.

Učenici PŠ Pristeg sa svojim učiteljicama posjetili su grad Benkovac kako bi odradili svoju terensku nastavu. Nastava je realizirana kroz posjete i sadržaje primjerene učenicima nižih razreda uz zorno predočenje konkretnim primjerima.

Posjetili su vatrogasni dom Benkovac, gdje su upoznali vatrogasce, te su uz druženje i razgovor otkrili koje su sve njihove obveze i kako je to biti vatrogasac. Upoznali su se i s pročišćivačem otpadnih voda grada Benkovca. Nezaobilazan dio je bio i Gradska knjižnica Benkovac u kojoj se su djeca itekako zabavila uz knjige i igru. Po završetku terenske nastave učenici su imali priliku pogledati i lutkarsku predstavu „Tko sam što sam“ Produkcije Z u kojoj su neizmjerno uživali.