NAŠA ŠKOLSKA GODINA 2010./2011. – otvaranje izložbe učeničkih radova

Autor: MILJENKO BOROJEVIĆ, 21. 6. 2011.

Otvaranje izložbe radova učenika OŠ Benkovac upriličeno je i ove godine u prostoru Gradske knjižnice Benkovac  14.6.2011. u 19 sati. Svečano ju je na samom kraju otvorio prof. Dragan Jelavić, naglasivši da je odabrao radove koje bi i sam volio gledati na svojemu zidu. Djelatnici i učenici OŠ Benkovac pripremili su  prigodni program kroz kojega su brojne posjetitelje vodili  učenici Iva Kalcina i Dominik Šikić sve do najsvečanijeg trenutka – dodjele zahvalnica učenicima i njihovim mentorima koji su i ove godine uspješno predstavljali školu na brojnim školskim i športskim natjecanjima.

Na samom početku programa prisutnima se s nekoliko pozdravnih riječi obratila ravnateljica Škole Anita Talapka-Berghaus, a zatim su uslijedile glazbene točke u izvedbi školskog zbora, male školske klape, Glazbene sekcije KUD-a Branimir te nastup učenika Antonija Kulaša na pianu i na harmonici. Prisutni su imali priliku čuti reklamu za Benkovački sajam koju su osmislili članovi radijske skupine, a održana je i promocija prvog dokumentarnog filma Petaši , kojeg su pod redateljskom palicom prof.Ivice Ušljebrke snimili članovi novoosnovane filmske skupine. Desetominutni dokumentarac bavi se temom prelaska učenika iz nižih u više razrede i prikazuje kako sami učenici proživljavaju taj, za njih najstresniji događaj u školskom životu. Lica zbunjenih i razigranih poznatih petaša  na ekranu  izazvala su oduševljenje svih prisutnih.

Učenica Petra Zrilić uputila je riječi zahvale gospodinu Željku Katuši, predstavniku Grada Benkovca,   za svesrdnu pomoć i podršku u svim važnijim projektima Škole i za pomoć pri realizaciji nagradnog izleta na Šoltu, a na samom kraju programa uslijedilo je malo iznenađenje od strane učitelja Roka Paleke, Marka Lovrina i školskog psihologa Zorana Matulovića. Uz zvukove gitare raspjevali su sve prisutne svojom izvedbom pjesama  Da te mogu pismom zvati i Croatio, iz duše te ljubim nakon čega je uslijedila mala zakuska  i razgledavanje izloženih radova.