FESTIVAL MATEMATIKE – OTVORENO EKIPNO NATJECANJE

Autor: MILJENKO BOROJEVIĆ, 5. 5. 2011.

Najbolje plasirani učenici naše škole na Županijskom natjecanju iz matematike sudjelovali su na FESTIVALU MATEMATIKE  14. travnja 2011. u Puli.

Zajedno sa svojim voditeljicama Mirom Jokić i Tanjom Golubić-Vidić, učenici Šime Katuša (8.a), Filip Čulina (8.e), Antonia Tržić (6.d) i Stipe Šuto (6.e) zaputili su se u Pulu i ovom prilikom upoznali i s ekipnim oblikom natjecanja. Natjecanje se održavalo u dvije kategorije, OMEGA i OMIKRON, a naši predstavnici sudjelovali su u OMEGI i od 50 ekipa plasirali se na 24.mjesto. Uz ostvarenje dobrog rezultata na natjecanju, našlo se vremena i za obilazak Pule i pulske Arene, za posjet Opatiji i, naravno, za pregršt dobre zabave, druženja i upoznavanja novih prijatelja.