Ivica Ušljebrka, 22.9.1972. - 27.12.2021.

Autor: Anica Marinović, 27. 12. 2021.

Danas nas je, u 50.godini života, napustio prijatelj, kolega i učitelj Ivica Ušljebrka. Posljednji pozdrav šaljemo čovjeku koji je silno volio svoj kraj i sve njegove ljude. Čovjeku koji je ostavio velik trag u našoj školi, kao i u srcima generacija svojih učenika.

Svi o Tebi imamo priču, radilo se o limenoj šalici iz koje si svakodnevno ispijao kavu, tradicijskim sajmovima i lutkama u prirodnoj veličini koje si preko ramena nosio na Kaštel, Tinu Ujeviću koji i dan danas krasi zid Tvoje učionice. Puno si nam priča ispričao. I pjesama napisao. Svoju pjesničku veličinu iskazao si u zbirci pjesama Brod na Kalelargi koja otkriva ono što si nas cijeli život učio i kako si živio.

Stoički, kao i sa svime, upustio si se u životnu borbu koja do zadnjeg dana nije poljuljala Tvoj duh i snagu. Počivao u miru.

Djelatnici i učenici Osnovne škole Benkovac

Obale

Mostove gradi k obalama drugim

jer spajanja radi one