Projekt: NAŠA MALA KNJIŽNICA

Autor: Anica Marinović, 27. 1. 2020.

OŠ Benkovac uključila se u projekt NAŠA MALA KNJIŽNICA, suradnjom knjižničarke i učiteljica trećih razreda matične škole. Učenici 3.a, 3.b i 3.c razreda su od mjeseca siječnja 2020.g. uključeni u projekt NAŠA MALA KNJIŽNICA.

Organizator Projekta u Hrvatskoj je nakladnik Ibis grafika u suradnji sa Slovenijom, a projekt je sufinanciran sredstvima Škole. Riječ je o projektu poticanja čitanja i kreativnosti kod učenika razredne nastave. Osim čitanja  šest odličnih knjiga, učenici mogu biti uključeni u izradu i ukrašavanje čitateljskog kutića, čitateljskog vlakića, razmjenu knjižnih junaka, a očekuje ih i pismo iznenađenja.. Osim toga, učenici mogu sudjelovati i u literarnom kvizu, literarno-likovnom natječaju i nagradnim natječajima. Nakon čitanja, učenici će rješavati zadatke iz kreativnih knjižica kojima je cilj potaknuti djecu na čitanje i aktivno sudjelovanje u projektu. Kako bi čitanje učinili što ugodnijim, u prostoru svojih učionica, naše učiteljice i učenici uredili su čitateljski kutić.