Predupis djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk.god. 2020./2021.

Autor: Anica Marinović, 23. 1. 2020.

Osnovna škola Benkovac izvršit će predupis djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2020./2021. u vremenu od

27. do 31. siječnja 2020. godine od 8.00 do 12.00 sati

u uredu logopeda (zgrada nižih razreda).

OPŠIRNIJE O PREDUPISU

Roditelji (skrbnici) obvezni su obaviti predupis svoje djece u prvi razred prema prebivalištu, odnosno prijavljenom boravištu.

U 1. razred školske godine 2020./2021. obvezno se upisuju djeca, odnosno obveznici su:

• djeca koja do 01. travnja 2020. godine imaju navršenih šest (6) godina života
  • djeca kojima je za školsku godinu 2019./2020. rješenjem Ureda državne uprave u Zadarskoj županiji odgođen upis u osnovu školu ili su privremeno oslobođeni od školovanja.

Informacije koje su potrebne za predupis:
- ime i prezime djeteta
- ime oca i majke
- datum i mjesto rođenja
- adresa stanovanja (prebivalište-boravište)
- OIB djeteta
- MBO djeteta (sa zdravstvene iskaznice)

Za djecu koja će šest (6) godina navršiti do kraja tekuće godine (od 1. travnja do 31.prosinca 2020.), a nisu školski obveznici roditelj/skrbnik može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti Uredu zahtjev (Obrazac 6) za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika.
OBRAZAC 6 dostupan je na web stranicama Ureda državne uprave u Zadarskoj županiji pod linkom „obavijest i izvješća“. Uz Obrazac 6 roditelj (skrbnik) treba dostaviti presliku osobne iskaznice ili potvrdu o prebivalištu i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

Zahtjevi sa pripadajućom dokumentacijom mogu se dostaviti skenirani Uredu na e-mail drustvene.benkovac@udu-zz.hr ili na adresu: Ured državne uprave u Zadarskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti, Ispostava Benkovac, 23 420 Benkovac, Trg domovinske zahvalnosti 5.

Upis u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2020./2021. obavit će se od 08. do 15. lipnja 2020.g.

Povjerenstvo za predupis