Natječaj "In viaggio con Dante"
Autor: Kristina Peraić, 23. 6. 2017.

Kulturno društvo Dante Alighieri, koje djeluje u Zadru od 1992. godine dio je velike obitelji Società'Dante Alighieri, sa sjedištem u Rimu.  Zadaća društva je promicati vrijednost talijanske kulture.

Ove godine organiziran je literarno - likovni natječaj "In viaggio con Dante". Na natječaju su sudjelovali i učenici naše škole koji pohađaju nastavu talijanskog jezika.

Učenica Dominka Babić 7.d (mentor Matilda Bilokapić) osvojila je prvo mjesto u kategoriji literarnih radova za osnovne škole s radom "La pagina del mio diario".

Učenica Cvita Kalcina 7.a (mentor Josipa Kardum) osvojila je treće mjesto u kategoriji likovnih radova za osnovne škole s radom " Il mio viaggio con Dante".

Na natječaju su sudjelovali i učenici 7.a David Kolić, Filip Grgas i Lea Uskok.

Nagrade i zahvalnice za sudjelovanje uručene su im 29. svibnja u Zadru u prostorijama Zajednice Talijana.