SOLARNE KLUPE POSTAVLJENE ISPRED OŠ BENKOVAC
Autor: Kristina Peraić, 9. 6. 2017.

Na veliko oduševljenje učenika i nastavnika Oš Benkovac, u četvrtak 8. lipnja ispred naše škole, postavljene su dvije solarne klupe!

Radoznali učenici sa zanimanjem su ispratili njihovo postavljanje i jedva dočekali mogućnost da isprobaju ovu hvalevrijednu donaciju.

PODSJETIMO!

Osnovna škola Benkovac se u lipnju 2016. prijavila na natječaj Zeleni pojas 2016. S projektom“ Eko školsko dvorište – solarne klupe“ Nakon detaljnog vrednovanja 222 pristigla projekta na natječaj Zeleni pojas, stručna komisija odabrala je 17 projekata koji će biti provedeni u nadolazećem razdoblju uz financijsku podršku INE.

„Eko školsko dvorište-solarne klupe“ projekt je koji uključuje ugradnju dvije solarne klupe u školsko dvorište s ciljem razvijanja i osvješćivanja ekološke svijesti kod učenika i ostalih sudionika u životu i radu škole od strane Sponzora.