Filmski program Sedmi kontinent
Autor: Kristina Peraić, 28. 4. 2017.

OŠ Benkovac se uključila u filmski program Sedmi kontinet koji se sastoji od niza pomno odabranih naslova primjerenih za djecu i mlade. Ovaj program osmislila je udruga "Djeca Susreću Umjetnost" u okviru filmskog programa "Sedmi kontinent".

Filmski program namijenjen je djeci osnovnih škola, temeljen je na Nastavnom planu i programu za osnovne škole te preporučen od Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta.

Cilj ovog programa je približiti im filmsku kulturu, progovoriti djeci o važnim i bliskim temama, te razvijati njihovo kritičko mišljenje.

U filmskoj projekciji sudjelovali su učenici od 1. do 8. razreda. U Gradskoj knjižnici Benkovac održana je projekcija za 1., 2., 3. razred, a učenici od 4. do 8. razreda filmsku projekciju su pogledali u Obrovcu.