MATEA ČERINA DVOSTRUKA PRVAKINJA HRVATSKE
Autor: IVANA TANFARA, 13. 2. 2017.

Dvostruka prvakinja Hrvatske Matea Čerina učenica 7.a osvojila je dvije zlatne medalje na dvoranskom Prvenstvu Hrvatske u Rijeci.

Osvojila je zlato na utrci od 60 metara i u skoku u dalj. Na utrci je postavila državni rekord s novi rezultatom 7.90 za mlađe kadete. Svojim skokom u dalj skočila je 5.36 metara te tim popravila svoj osobni rekord za 8 centimetara koji je postavila na mlađejuniorskom prvenstvu Hrvatske, gdje je osvojila srebro. Učenica Matea dvostruka je prvakinja u konkurenciji dvije godine starijih atletičarki, zato je ovaj rezultat još vrjedniji. Od ukupno 30 klubova Atletski klub Benkovac zauzeo je prvo mjesto u konkurenciji kadetkinja na ljestvici osvajača medalja zahvaljujući svojoj atletičarki čija dva mjesta su osigurala ovakve rezultate.

Matea s olimpijskom pobjednicom Sarom Kolak