OŠ Benkovac obilježila Dan sjećanja
Autor: IVANA TANFARA, 21. 11. 2016.

Učenici OŠ Benkovac i ove godine obilježili su Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, 18.11.2016.

U posjetu Škabrnji sudjelovalo je 42 učenika predvođeno profesoricama povijesti Željkom Šimunić i Marinom Čačić.
Okupljanje sudionika je počelo u 9:30 na zapadnom ulazu u mjesto. Među okupljenima su bili brojni predstavnici braniteljskih i civilnih udruga.
   Naši učenici su se pridružili dugačkoj Koloni sjećanja te se duž Ulice 18.studenog 1991. uputili prema Spomen – obilježju masovne grobnice. Tamo su predstavnici pojedinih razrednih odjeljenja položili svijeće pred spomenikom. Na taj način odali su počast svim škabrnjskim žrtvama Domovinskog rata.