Predavanje udruge "Porat"
Autor: IVANA TANFARA, 8. 11. 2016.

Dana 4.11. 2016. učenici sedmih razreda OŠ Benkovac posjetili su Gradsku knjižnicu Benkovac gdje je u multimedijalnoj dvorani za njih organizirano predavanje na temu ovisnosti.

Predavanje je organizirala udruga apstinenata za pomoć pri resocijalizaciji „Porat“. Glavna tema predavanja bila je „Ovisnost o internetu“ gdje su članovi udruge djecu upozorili na brojne oblike ovisnosti koje se kriju na internetu. Među ostalim su izdvojili ovisnost o društvenim mrežama i online igricama. Osim ovog predavanja, učenicima je kratko predstavljena i sama udruga odnosno njezina misija i vizija. Također su spomenuli i neke od projekata koje udruga provodi kao što su „Minus virus“ , „Uključi se!“, i „Zdravi ritam“.