Zubomobil
Autor: ANICA MARINOVIĆ, 29. 9. 2016.

Zubomobil – prva mobilna dentalna ambulanta u Hrvatskoj, koja je u četvrtak, 29. rujna, posjetila našu OŠ Benkovac s ciljem edukacije djece o važnosti dentalne higijene i redovitih posjeta doktorima dentalne medicine.

Stručni tim dok.med.dent. Marija Fantini i asistenti provodili su pregled učenika od trećeg do četvrtog razreda matične škole. Cilj aktivnosti nije samo provođenje pregleda već i suzbijanje eventualnog straha od doktora dentalne medicine kod djece u opuštenoj i veseloj atmosferi Zubomobila

Dio je to projekta “Orbit daruje osmijeh” koji je robna marka Orbit uspješno provela u suradnji s Hrvatskom komorom dentalne medicine te kroz svibanj i lipanj 2016. godine prikupila 500 000 kuna odvajanjem po deset lipa od svakog prodanog paketića guma za žvakanje.